Program pre PC

Program pre PC

Poslaťod adam00ko » Ned 22. Sep 2013 13:31:55

Zdravim, neurobi sa v najblizsej dobe aj dake graficke rozhranie pre PC ? Rad by som si to postavil ale najskor si chcem pozistovat co najviac informacii ohladne toho.
adam00ko

Re: Program pre PC

Poslaťod cyklus » Ned 22. Sep 2013 14:03:03

hmm tak GUI som zatiaľ nespravil z mnoho dôvodov. Najzávažnejším snáď je že sa mi nepodarilo rozbehať (za pomoci vlastného programu) komunikáciu s daným virtuálnym portom. Skúšal som 2 rôzne knižnice ale ani pri jednej to nefungovalo, tak som sa rozhodol že zatiaľ to nechám takto. Ono samotná komunikácia s generátorom je veľmi jednoduchá, len odošleš frekvenciu v Hz a on odpovie, takže ktokoľvek má už rozbehanú komunikáciu s daným čipom FT232RL by to spravil veľmi jednoducho za pár min.
Obrázok užívateľa
cyklus
Administrátor

Poslaťod adam00ko » Ned 22. Sep 2013 17:31:40

Skusali ste napriklad Visual Studio express ? Vraj sa v tom da urobit graficke rozhranie a daju sa najst na nete aj navody ako urobit komunikaciu cez spominany seriovy port. Ja by som si to rad spravil ale z programovania neviem vobec nic ani len zaklady. Nejaky overeny navod je tu : http://csharp.simpleserial.com/
adam00ko

Poslaťod cyklus » Ned 22. Sep 2013 17:46:03

Uvedený vývojový program som neskúšal. Ako prvé som ešte dávnejšie skúšal program lazarus. Bol nevhodný z mnoho dôvodov ako napríklad že bol písaný v assembleri a výstup programu bolo niečo ako príkazový riadok. skúšal som rôzne knižnice ktoré som našiel po fórach a kade tade ale nešlo to. Systém si dobre strážil tieto periféria. Neskôr sme sa v škole učili v programe codeblocks čo už bolo C. Tu som vyskúšal asi len 2 knižnice. Jedna bola funkčná ale problém nastal keď som exportovaný program umiestnil na PC s iným OS. Tiež robil problém architektúra CPU. A program by nemal plnohodnotné grafické rozhranie ale zase len niečo typu terminál v príkazovom riadku. Tak som pokusy vzdal a povedal som si že počkám lebo som mal dosť iných starostí. Keď som postavil uvedený DDS generátor tak som mal chuť urobiť aj GUI ale povedal som si že terminál bude stačiť. Vývojové prostredie ktoré uvádzaš by som mohol skúsiť ale nebude to skorej ako o týždeň.
Obrázok užívateľa
cyklus
Administrátor

Poslaťod adam00ko » Ned 22. Sep 2013 19:55:43

Dovolil som si umiestnit poziadavku s napadom urobit GUI na forum svetelektro. Jeden z clenov dokonca urobil program pre PC a boli by sme radi keby ste ho otestovali na vasom zariadeni. Myslite ze to bude mozne ? http://svetelektro.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&f=15&t=32492&p=472727#p472727
adam00ko

Poslaťod cyklus » Ned 22. Sep 2013 20:09:56

Tak keď vidím ako to niekto zvládol za takú chvíľu tak normálne rozmýšlam že to dorobím, aby mikroprocesor preposielal hodnoty napätia. Program je funkčný a na to ako rýchlo bol spravený je parádny. Nato aby sa dal plnohodnotne používať by sa hodilo ešte trochu vyšpekulovať aby sa dali zadať aj viac než 3 cifry. Tiež keď je program zapnutý a port otvorený, pri tvrdom odpojení USB kábla z PC program prestane reagovať ale to je nepodstatné a na funkčnosti to nijak neuberá.
Obrázok užívateľa
cyklus
Administrátor

Späť na DDS generátor

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť